تاریخچه پیدایش کلوپلاست

نمایندگی کلوپلاست

سال 1954 پرستاری دانمارکی به نام الیز سورنسون با مشکلی در زندگی خواهر خود مواجه شد. تورا، خواهر الیز، بدلیل ابتلا به کانسر کولون، تحت عمل جراحی قرار گرفته بود که زندگی اجتماعی وی را عمیقا تحت تاثیر قرار داده ‌بود. جراحان برای وی استوما گذاشته بودند و او از ترس نشت ترشحات استوما جرات خروج از خانه را نداشت.

الیز سورنسون، به فکر افتاد تا مشکل خواهرش را به نحوی حل کند، که در نهایت به ایده ساخت کیسه ‏ای از پلاستیک با چسبی حلقه‏ ای که کیسه را به بدن متصل می‏کرد رسید.

الیز ایده خلاقانه و ابتکاری خود را با تولید کنندگان زیادی مطرح کرد، اما همگی این موضوع را رد کردند تا اینکه آقای لوییز هانسن که یک کارخانه کوچک اما موفق تولید کیسه ‏های پلاستیکی داشت از ایده الیز استقبال کرد و تولید این کیسه‏ ها را آغاز نمود.

اینگونه بود که کلوپلاست در سال 1957 با تولید اولین کیسه ‏های کلستومی در دنیا پا به عرصه گذاشت.

محصولات کلوپلاست

استفاده صحیح از محصولات مراقبت از استومی بخصوص کیسه استومی مناسب مهم‏ترین نقش را در کیفیت زندگی یک استومیت ایفاء می‏کند. صدمات ناشی از استفاده از کیسه های غیر استاندارد به راحتی قابل جبران نیستند. بنابراین یکی از مسئولیت های اساسی پرستار استومی ارائه راهنمایی ‏های لازم به استومیت برای انتخاب مناسب‏ ترین گزینه از بین کیسه‏ های مختلف استومی است.

مناسب‏ ترین کیسه استومی از فردی به فرد دیگر متفاوت است. برای انتخاب کیسه استومی مناسب ارزیابی شرایط و نیازهای استومیت ضرورت دارد، برای نمونه:

·         نوع استومی، اندازه و خصوصیات آن

·         شرایط پوست اطراف استوما نظیر، چین و چروک، میزان تعریق و ...

·         هرگونه عوارض استوما یا مشکلات پوستی

·         آموزش پذیری و توانایی استومیت در نصب و تعویض کیسه

... و در نهایت راحتی و ترجیح خود استومیت که مهمترین عامل است.

با کلیک روی هر یک از لینک‏های زیر میتوانید اطلاعات کاملی در خصوص محصولات استومی شامل کیسه‏ ها، انواع چسب‏ ها و  محصولات جانبی بدست آورید.

کیسه کلستومی

چسب پایه

چسب و پانسمان کلوپلاست

ست همراه

بتادین کلوپلاست

کرم محافظ و خمیر استومی

کمربند و کاندوم شیت

محصولات، خدمات و مراکز عرضه کننده محصولات کلوپلاست در ایران روز به روز در حال گسترش هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد با ما تماس بگیرید.

0
0
0
s2sdefault